Życie w starszym wieku też może być radosne

*** Życie w starszym wieku też może być radosne ***

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-09-01 12:57:09

senior

Administrator

Punktów :   

Wielkie problemy geriatryczne

.

#2 2007-10-14 09:12:06

Karol

Użytkownik

Punktów :   

Re: Wielkie problemy geriatryczne

Forum Dyskusyjne na temat uzaleÂżnienia od alkoholuWładysław Pitak: ---------------------- Techniki muzyczno-dramatyczne w ... Władysław Pitak: ------------------------ Muzykoterapia w sanatoriach ...
skir11.nethit.pl/forum/topic4569986.html - 9k - Kopia - Podobne strony

TEMIDA - Forum dla cierpiÂących i pokrzywdzonychWładysław Pitak, pedagog kultury,logopeda i psychoterapeuta rodzinnyLOGOS ... Gabinet lekarski Władysław Pitak - logopedaLekarz: Władysław Pitak - logopeda, ...
temida.nethit.pl/forum/topic2860073.html - 34k - Kopia - Podobne strony

TEMIDA - Forum dla cierpiÂących i pokrzywdzonychWładysław Pitak: Techniki muzyczno-dramatyczne w kształceniu zdolności ... Władysław Pitak: Jak radzić sobie ze stresem - stosowanie ćwiczeń relaksacyjnych ...
temida.nethit.pl/forum/topic4526722.html - 14k - Kopia - Podobne strony

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOSCztery osoby: Mikołaj Borek, Wacław Kubicki, Władysław Pitak i Ryszard Popowski stworzyli teatr bez siedziby, bez limitów, kanonów i... wypełniają luką w ...
verbum04.republika.pl/teatr08/ - 18k - Kopia - Podobne strony

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOSWładysław Pitak. wykształcenie:. mgr pedagogiki - WSP w Słupsku; dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański. certyfikaty w zakresie: ...
www.verbum04.republika.pl/pitak/ - 14k - Kopia - Podobne strony

Jeżeli zacinasz się lub jąkasz, masz nadwagę, albo chcesz nauczyć ...POROZUMIEWANIE PRZY POMOCY MOWY – autor: Władysław Pitak Wyraz język ma dwa główne znaczenia: ... WIRTUALNY WYWIAD Z UDAREM MÓZGU – autor: Władysław Pitak ...
nerwica.pun.pl/Pierwszy-w-Polsce-wyrok-za-niechciane-smsy-7.htm - 28k - Kopia - Podobne strony

Jeżeli zacinasz się lub jąkasz, masz nadwagę, albo chcesz nauczyć ...POROZUMIEWANIE PRZY POMOCY MOWY – autor: Władysław Pitak Wyraz język ma dwa główne znaczenia: ... WIRTUALNY WYWIAD Z UDAREM MÓZGU – autor: Władysław Pitak ...
nerwica.pun.pl/Na-czym-polega-istota-optania-26.htm - 28k - Kopia - Podobne strony

Szukaj - Sokal - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonuForum: spotkania, imprezy, warsztaty, linki do stron w internecie Wysłany: Czw 10:05, 24 Maj 2007 Temat: Władysław Pitak podjął temat niezwykle ciekawy ...
www.sokal.fora.pl/search.php?search_author=Logos - 37k - Kopia - Podobne strony

Forum Dyskusyjne DIETAPOROZUMIEWANIE PRZY POMOCY MOWY – autor: Władysław Pitak Wyraz język ma dwa główne znaczenia: ... WIRTUALNY WYWIAD Z UDAREM MÓZGU – autor: Władysław Pitak ...
dieta.nethit.pl/forum/topic4566965.html - 19k - Kopia - Podobne strony

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOSCztery osoby: Mikołaj Borek, Wacław Kubicki, Władysław Pitak i Ryszard Popowski stworzyli teatr bez siedziby, bez limitów, kanonów i... wypełniają luką w ...
socjoterapia.webpark.pl/teatr08/ - 18k - Kopia - Podobne strony

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOSWykonawca: mgr Władysław Pitak Kwalifikacje wykonawcy: Certyfikat Min. .... Prezes TTiKM LOGOS: mgr Władysław Pitak e-mail: logos@logos.pomorze.pl ...
emedica.republika.pl/muzykodrama08/ - 18k - Kopia - Podobne strony

FORUM - nerwice, fobie, depresje, wady i zaburzenia mowyAutorem opracowania jest pan Władysław Pitak - muzykoterapeuta z Koszalina. ... psychoterapią jest to , co robi Władysław Pitak z Koszalina. ...
nerwica.nethit.pl/forum/topic4188014.html - 25k - Kopia - Podobne strony

Forum Dyskusyjne FOBIAWładysław Pitak stał się w Bydgoszczy częstym gościem, pracował w sekcji ... Autor: Władysław Pitak Muzyka jest nam bliska. Rodzimy się z poczuciem . ...
fobia.nethit.pl/forum/topic4502617.html - 11k - Kopia - Podobne strony

Forum Dyskusyjne dla JasnowidzĂłw CzarnowidzÂącychWładysław Pitak – aktor i logopeda medialny, muzykoterapeuta .... Władysław Pitak, Koszalin: Internet w Akcji Katolickiej - Akcja w internecie[data ...
kasandra.nethit.pl/forum/topic4115999.html - 32k - Kopia - Podobne strony

Album 2x VCD/DVD - Ćwiczenia relaksacyjne i autogenne - - Galeria ...Opracowanie i wykonanie: Władysław Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny. ... mgr Władysław Pitak podczas spotkania z dziennikarzami SPL w ...
sukces.fora.pl/album-2x-vcd-dvd-cwiczenia-relaksacyjne-i-autogenne-t33.html - 45k - Kopia - Podobne strony

Wolontariat jako fundament europejskiego społeczeństwa - - Galeria ...mgr Władysław Pitak podczas spotkania z dziennikarzami SPL w Niepołomicach'2004 ... Władysław Pitak: Techniki muzyczno-dramatyczne w kształceniu zdolności ...
sukces.fora.pl/wolontariat-jako-fundament-europejskiego-spoleczenstwa-t28.html - 43k - Kopia - Podobne strony

Sprzedam dwa rowery - - Galeria Zdrowia, Marketingu i Rozrywki -mgr Władysław Pitak podczas spotkania z dziennikarzami SPL w Niepołomicach'2004 ... Władysław Pitak: Techniki muzyczno-dramatyczne w kształceniu zdolności ...
sukces.fora.pl/sprzedam-dwa-rowery-t37.html - 43k - Kopia - Podobne strony

Zdrowie Koszalin Zachodniopomorskie - Władysław PitakZdrowie Koszalin Zachodniopomorskie - Województwo zachodnipomorskie znajduje się w północno-zachodniej Polsce, nad Morzem Bałtyckim.
www.sortorama.pl/medycyna-koszalin-47174.html - 13k - Kopia - Podobne strony

,,Amicus" Instytut Otwartych MożliwościWładysław Pitak - Odpowiedzialność w komunikacji społecznej, Władysław Pitak ... Tatiana i Władysław Pitak, Ela Grabowska, Prezydent Ryszard Bogusz otwiera ...
iom-amicus.org.pl/?p=galeria&id=42 - 26k - Kopia - Podobne strony

Zgorzelec : - OSATJA - archiwumWładysław Pitak, który strzelił kiedyś Norwidem w płot nauczył się z tego ... Natomiast Władysław Pitak sprawia na mnie wrażenie osoby, która wie, ...
www.wzgorzelcu.pl/forum/viewtopic.php?t=1869 - 38k - Kopia - Podobne strony

#3 2008-07-18 20:34:18

Pola

Użytkownik

Punktów :   

nie podłamuj się. Chodzisz na psychoterapię i niedługo wyjdziesz na prostą.

#4 2010-02-09 09:33:42

Genia

Użytkownik

Punktów :   

Kto chce leczyć człowieka, musi widzieć go jako całość – ciało i duszę.
Paracelsus

#5 2010-08-07 07:14:52

administrator

Użytkownik

Punktów :   

.
GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY -
Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania

http://logos.dt.pl/images/foto.jpg
   Władysław Pitak

- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;

specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.

Praktyka zawodowa

Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej  (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )

Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).

Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).

Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.

Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.

Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie

Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach

Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.

.

Adres:

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254

Kontakt:

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
strony URL:
www.logos.pomorze.pl

.

#6 2010-09-08 16:50:08

sowa

Użytkownik

Punktów :   

BEETHOVEN ZAMIAST TABLETKI

http://logos.dt.pl/obrazki/GalosSzczawno.JPG

Dobrym lekarstwem, usuwającym napięcia określonych grup mięśni organizmu, naczyń krwionośnych i całego układu nerwowego są techniki relaksacyjne, czyli metody odprężania organizmu przy jednoczesnym świadomym obniżaniu aktywności myślowej.

Informacje dodatkowe:
www.logos.pomorze.pl/oferty
logos@logos.pomorze.pl
tel.94-340-60-06

Zapraszamy

#7 2010-09-11 18:04:46

sowa

Użytkownik

Punktów :   

od kilku dni mam płytę z relaksem i treningiem autogennym i codziennie cwiczę jeden raz. Jak się niedobrze czuję , smutno i byle jak to sobie właczam relaks i macham rekami tak jak to mówi pan Pitak czyli napinam i rozluźniam po kolei. Nie wiedziałam ,że tak mozna się zrelaksowac, bo nie wiedziałam ,że jak mnie boli głowa to mam napiete mięśnie karku a teraz juz to wiem. Ty tez spróbuj to zrobic a zobaczysz gdzie jestes naprawde napiety i trzeba to miejsce rozluźnic.

#8 2012-02-17 20:13:46

Pola

Użytkownik

Punktów :   

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM

Gdy nasz mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, do organizmu zostają uwolnione pewne hormony i specyficzne substancje chemiczne. One uaktywniają z kolei niektóre organy i narządy organizmu. Wtedy to właśnie zachodzą reakcje, które powodują typowe objawy stresu, ale stawiają również organizm w stan gotowości.

A co dzieje się wtedy w naszej psychice? Najczęściej czujemy niepokój, gniew, strach, przerażenie. W głowie mamy pustkę, nie możemy się na niczym skoncentrować. Mogą pojawić się kłopoty ze snem, trudności w podejmowaniu decyzji. Często dopada nas poczucie bezradności.

Większość tych psychicznych reakcji na stres to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się tego, jak radzić sobie ze stresem.

Ze stresem nie ma żartów. Można go jednak nieco opanować.

Naukę relaksacji i umiejętności rozwiązywania problemów życiowych można odbyć pod kierunkiem doświadczonego (ponad 40 lat praktyki zawodowej)  logopedy i muzykoterapeuty z Koszalina, Władysława Pitaka.
więcej >>>
http://www.youtube.com/watch?v=ACWgOf3afRc

#9 2012-07-21 11:06:30

Karol

Użytkownik

Punktów :   

Mówi się , że zdrowi nie siedzą w poczekalni do lekarza. I to jest prawda, ale ja jestem zdrowy i bardzo mnie zainteresował ten portal . Postanowiłem sprawdzić, jakie opinie mają koszalińscy specjaliści. Znalazłem kilku, ale żaden z nich nie ma tak dobrych opini jak W.Pitak. Najfajniejsze jest to, że znam tego logopedę, bo kiedyś do niego chodziłem z trudnym do usunięcia seplenieniem. Chodziłem prawie 4 miesiące, co tydzień razem około 15 wizyt. Od kilku lat jest wziętym dziennikarzem i w radiu mówi się , że mam najlepszą dykcję. To zasługa przede wszystkim mojego niegdyś logopedy W.Pitaka. Stawiam najwyższą ocenę. Władysław Pitak to bardzo dobry logopeda.

Stopka forum

RSS