Życie w starszym wieku też może być radosne

*** Życie w starszym wieku też może być radosne ***


#1 2016-08-29 15:21:46

Karolina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 64
Punktów :   

GDAŃSK ZACHOWAŁ SIĘ JAK TRZEBA

.
GDAŃSK ZACHOWAŁ SIĘ JAK TRZEBA

Pięknie mówił bp.Głódż , ważne słowa wypowiedział prezydent Andrzej Duda ,Ze wzruszeniem zauważyłam obecność na pogrzebie tych ,których lubię...

http://2.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/1655/1000x0/1655475-Ceremonia-pogrzebowa-Danuty-Siedzikowny-Inki-i-Feliksa-Selmanowicza-Zagonczyka-w-Gdansku.jpg


Kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całej Polski wzięło udział w państwowym pogrzebie Danuty Siedzikówny, ps. "Inka" i Feliksa Selmanowicza, ps. "Zagończyk" w Gdańsku. Zamordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa byłych Żołnierzy Wyklętych pochowano z największymi honorami.

W niedzielę uroczystości pogrzebowe, z elementami ceremoniału wojskowego, rozpoczęły się o godz. 13 od mszy św. w Bazylice Mariackiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. W kościele było około 7 tys. osób, tłumy stały też przed świątynią, oglądając nabożeństwo na telebimie i słuchając z głośników. Z powodu upałów wiele ludzi mdlało, nawet w zazwyczaj chłodnej świątyni.


http://2.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/1655/1000x0/1655473-Ceremonia-pogrzebowa-Danuty-Siedzikowny-Inki-i-Feliksa-Selmanowicza-Zagonczyka-w-Gdansku.jpg


Poza mieszkańcami i delegacjami z całego kraju, w kościele znalazły się rodziny ofiar, kombatanci, liczne poczty sztandarowe, reprezentanci Instytutu Pamięci Narodowej, związkowcy oraz najwyższe władze państwowe, samorządowe, radni, na czele z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Beatą Szydło.


- Nadszedł wreszcie czas, kiedy armia żołnierzy polskiego antykomunistycznego powstania wychodzi z letargu niepamięci. Staje w prawdzie swych czynów. Składa meldunek o wiernej i ofiarnej służbie Ojczyźnie. Ich historia płynie wreszcie zgodnie z prądem polskich sumień - powiedział podczas mszy św. pogrzebowej metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, który parokrotnie wzruszał się podczas kazania. - Długo czekałaś "Inko" na ten dzień! Długo czekałeś nań Panie pułkowniku "Zagończyku"! Długo czekałaś, Polsko! Stanowczo za długo!


http://1.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/1655/1000x0/1655454-Ceremonia-pogrzebowa-Danuty-Siedzikowny-Inki-i-Feliksa-Selmanowicza-Zagonczyka-w-Gdansku.jpgCzytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Poc … 3.html#tri
.

Offline

 

#2 2016-08-29 15:33:37

Karolina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 64
Punktów :   

Re: GDAŃSK ZACHOWAŁ SIĘ JAK TRZEBA

.
PŁATNY ZDRAJCA (tzw> "BOLEK-SAFARI") NA POGRZEBIE INKI I ZAGOŃCZYKA.


Lech Wałęsa był agentem SB o numerze ewidencyjnym 12535, zarejestrowanym 29 XII 1970 jako tajny współpracownik "Bolek" i zwerbowanym 19 XII 1970 na zasadzie dobrowolności przez kpt. SB Edwarda Graczyka. Wyrejestrowano go z ewidencji operacyjnej SB 19 VI 1976.


"Bolek" przekazywał SB m.in. informacje o nastrojach na wydziale W-4 stoczni, okolicznościach podpalenia siedziby PZPR w Gdańsku, o odszkodowaniach za grudzień 1970 r, o próbie zakłócenia pochodu 1 maja w 1971 r. Ponadto identyfikował na filmie uczestników protestu grudniowego.


"Bolek" donosił także na kolegów z pracy. Łącznie donosy objęły co najmniej 24 osoby, a przede wszystkim Józefa Szylera. W rezultacie ofiary donosów były w rozmaity sposób prześladowane i szykanowane.
"Bolek" kontaktował się z trzema oficerami SB – kpt. Edwardem Graczykiem, kpt. Henrykiem Rapaczyńskim i kpt. Zenonem Ratkiewiczem. W spotkaniu kontrolnym z "Bolkiem" wziął również udział kpt. Czesław Wojtalik. Donosy przekazywane były także za pośrednictwem rezydenta SB na terenie Stoczni Gdańskiej kpt. Józefa Dąbka.


"Bolek" był oceniany pozytywnie przez funkcjonariuszy SB. Zwracano uwagę na jego punktualność, zdyscyplinowanie, chęć współpracy, skrupulatność, pomysłowość i zaangażowanie. Wykonywał zadania operacyjne także w trakcie choroby.http://pikio.pl/wp-content/uploads/2016/08/lechu.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.senior.pun.pl http://s5660.pl/