senior - 2010-08-08 10:14:56

Pytanie:

Proszę o radę, dlaczego mam wysokie GGTP-74 ( przy normie do55) i trójglicerydy-234 przy normie do 155. O czym to świadczy i jakie powinnam podjąć działania aby te wskaźniki wróciły do normy? Z góry dziękuję.

Odpowiedż:

Te badania zlecił lekarz więc nie zwlekaj z pokazaniem mu wyników. Przyczyną takich poziomów trójglicerydów i gamma-GT mogą być poważne choroby: wrodzona hiperpoproteinemia różnych typów, cukrzyca, nerczyca, łuszczyca, skaza dnawa, przewlekły alkoholizm, niewydolność nerek, głodzenie, stany hiperinsulinizmu poposiłkowego, niedoczynność gruczołu tarczowego itd. Chyba należałoby się dowiedzieć co jest przyczyną takich wyników? W każdym razie - bez paniki  Zdrowia życzę.

senior - 2010-08-08 10:15:20

GGTP rośnie w takich stanach jak cholestaza (zatrzymanie żółci przed wypływaniem naturalną drogą do układu pokarmowego), alkoholowe uszkodzenie wątroby, nowotwory, inne uszkodzenia wątroby.

Najczęstsza jest cholestaza, która może być wywołana przez kamicę pęcherzyka/przewodów żółciowych lub inne choroby prowadzące do zwężenia przewodów żółciowych zewnątrzwątrobowych.

Na pewno konieczna jest dalsza diagnostyka - poczynając od USG jamy brzusznej.

senior - 2010-08-08 10:15:58

Pytanie:


martwi mnie poziom GGTP. Czy mam jakies problemy z żółcia, z jej odplywem. Alkohol pije tylko przy wyjatkowych okazjach. Na razie nie pije, mam dietke gotowana. Jednakze dziwnym objawem jest to ze jestem glodny, a nie chce mi sie jesc. Do tego bolgocze mi w brzuchu. Stolec luźny o zabarwieniu jakby żółci. Do tego powracajace kucie w oklicach zeber po prawej stronie, pojawia sie i znika.

Czy problemem moze byc sama watroba, czy tez np woreczek zolciowy??

senior - 2010-08-08 10:16:55

kowalski
Udalo sie wczesniej zrobic usg. Wątroba ok, woreczek zolciowy tez ok. Cala reszta okay. Jednakze wniosek z badania: obs.quo ad steatosis hepatis. Czy to jest stluszczenie watroby?? Jezeli tak, jak to sie leczy?
kowalskidimedicus
obs.quo ad steatosis hepatis

Obserwacja.Obecna po stłuszczeniu wąroby

Odstawić używki(alkohol,kawa,mocna herbata) zmiana sposobu odżywiania ( posiłki w małych ilościach najlepiej do 6 )mniej tłuszczu, więcej owoców i warzyw).Z leków(Hepatil, Heparegen,Essentiale), oraz dieta typu wątrobowego.(na pewno jest w internecie,co wolno a co jest zabronione)
dimedicus

Arka - 2011-02-02 15:31:17

Większość  psychicznych reakcji na stres, to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się tego, jak radzić sobie ze stresem.

http://glikemia.eu/edu/11-cybulska//cybulska15.JPG

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Koszalinie
podczas spotkania edukacyjno - terapeutycznego prowadzonego
przez logopedę medialnego i muzykoterapeutę, mgra Władysława Pitaka


http://www.glikemia.eu/edu/abc
.
http://www.logos.dt.pl
.
http://forum.gk24.pl/badania-profilakty … ki-t51962/
.
http://www.senior.pun.pl/viewtopic.php?pid=484#p484
.

http://www.glikemia.eu/motylki.jpg

Pola - 2012-02-17 20:16:23

JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM

Gdy nasz mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, do organizmu zostają uwolnione pewne hormony i specyficzne substancje chemiczne. One uaktywniają z kolei niektóre organy i narządy organizmu. Wtedy to właśnie zachodzą reakcje, które powodują typowe objawy stresu, ale stawiają również organizm w stan gotowości.

A co dzieje się wtedy w naszej psychice? Najczęściej czujemy niepokój, gniew, strach, przerażenie. W głowie mamy pustkę, nie możemy się na niczym skoncentrować. Mogą pojawić się kłopoty ze snem, trudności w podejmowaniu decyzji. Często dopada nas poczucie bezradności.

Większość tych psychicznych reakcji na stres to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się tego, jak radzić sobie ze stresem.

Ze stresem nie ma żartów. Można go jednak nieco opanować.

Naukę relaksacji i umiejętności rozwiązywania problemów życiowych można odbyć pod kierunkiem doświadczonego (ponad 40 lat praktyki zawodowej)  logopedy i muzykoterapeuty z Koszalina, Władysława Pitaka.
więcej >>>
http://www.youtube.com/watch?v=ACWgOf3afRc

Arka - 2014-11-07 09:53:23

* PRANAJAMA - ODDYCHANIE NA JĄKANIE
Prezentowane poniżej ćwiczenia są wzorowane na jodze i mają na celu pogłębienie oddechu, rozruszanie przepony, wydłużenie fazy wydechowej.
>>> więcej

www.logos.pomorze.pl/logos09

sherlock - 2019-12-18 15:34:31

Dieta wątrobowa i Essylimar (obniża GGTP - po trzech miesiącach 30% spadek i poprawia czynność wątroby)

www.senior.pun.pl wczasy w Gąskach http://mediapunto.pl/ http://va.net.pl/